KRS: 0000651609, NIP: 7272807677

Jak zostać członkiem OZZP?

Jak zostać członkiem OZZP?

W szeregi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów można przystąpić indywidualnie w siedzibie głównej Związku, przystępując do już istniejącego Oddziału Terenowego lub tworząc nowy Oddział Terenowy. Osobą kontaktową z ramienia Zarządu Krajowego w sprawach związanych z procedurą zakładania Oddziału Terenowego jest Dominika Morawska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Indywidualne przystąpienie do OZZP

Jeżeli decydujemy się na indywidualne przystąpienie do OZZP, należy zapoznać się ze Statutem naszego związku oraz klauzulą informacyjną, pobrać ze strony deklarację członkowską oraz wniosek o przekazywanie składki.
Następnie wypełnić deklarację i wniosek, zrobić kserokopię lub skan dyplomu ukończenia psychologicznych studiów magisterskich. Wypełnioną deklarację członkowską oraz kserokopię czy skan dyplomu, wysyłamy na adres głównej siedziby OZZP, podany w zakładce Kontakt lub kontaktujemy się (mailowo lub telefonicznie) z najbliższym Oddziałem Terenowym.

Natomiast wniosek o indywidualne przekazywanie składki wypełniamy, uzupełniając dane naszego zakładu pracy i składamy w dziale księgowości.

Jeżeli nie mamy stałego zatrudnienia, pracujemy w kilku miejscach lub utrzymujemy się z własnej działalności gospodarczej wtedy postępujemy zgodnie z tym, co jest zapisane w Statucie OZZP obliczamy naszą składkę i wysyłamy na podane niżej konto bankowe. Nie potrzeba wtedy wypełniać wyżej wymienionego wniosku o przekazywanie składki.

Członkostwo w OZZP – utworzenie Oddziału Terenowego

W przypadku tworzenia Oddziału Terenowego postępujemy zgodnie z instrukcją zawartą w zakładce: człokonstwo/tworzenie oddziałów terenowych na temat organizowania OT OZZP. Należy również zapoznać się ze Statutem OZZP, pobrać: wzory uchwał nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5, nr 6, nr 7, dokument na temat porządku zebrania założycielskiego, deklaracje członkowskie dla wszystkich uczestników zebrania, listę obecności, wniosek dotyczący przekazywania składek dla Oddziału Terenowego. W przypadku pytań, proszę kontaktować się z Członkiem Zarządu Krajowego OZZP Dominiką Morawską (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)..

Jeżeli wstępujemy do związku zawodowego, zawsze warto znać Ustawę o związkach zawodowych i Ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zarówno te ustawy jak i inne przydatne akty prawne są do pobrania na naszej stronie.
 

DANE POTRZEBNE DO PRZELEWU SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

OGÓLNOPOLSKI ZWIĄZEK ZAWODOWY PSYCHOLOGÓW

ul. Piotra Bardowskiego 1
91-084 Łódź
Polska

Nr KRS:0000651609
Nr NIP: 7272807677

Nr rach.: 15 1600 1143 1838 2827 4000 0001
BGŻ BNP PARIBAS

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

Deklaracja członkowska
Statut OZZP
Wniosek o przekazanie składki (indywidualne)
Wniosek o przekazanie składki (oddział terenowy)
Lista obecności
Porządek zebrania założycielskiego
Uchwała nr 1
Uchwała nr 2
Uchwała nr 3
Uchwała nr 4
Uchwała nr 5
Uchwała nr 6
Uchwała nr 7

©2021 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art