KRS: 0000651609, NIP: 7272807677

Członkostwo

Jak zostać członkiem OZZP?

W szeregi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów można wstąpić na dwa sposoby:

  • Przystępując do już istniejącego Oddziału Terenowego OZZP (zakładowego lub międzyzakładowego). Lista oddziałów terenowych wraz z danymi kontaktowymi znajduje się w zakładce O NAS/ oddziały terenowe a procedura przystąpienia opisana jest w tekście poniżej.
  • Tworząc nowy Oddział Terenowy (zakładowy lub międzyzakładowy). Procedura założenia znajduje się w osobnej zakładce Tworzenie oddziałów terenowych. Osobą kontaktową z ramienia Zarządu Krajowego w sprawach związanych z procedurą zakładania Oddziału Terenowego jest Dominika Morawska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Procedura przystąpienie do już istniejącego oddziału terenowego OZZP:

Jeżeli decydujemy się na przystąpienie do OZZP poprzez dołączenie do istniejącego już oddziału terenowego należy:

  1. Zapoznać się ze Statutem naszego związku oraz klauzulą informacyjną
  2. Pobrać ze strony deklarację członkowską i wypełnić ją, a następnie wysłać na adres konkretnego, właściwego ze względu na miejsce pracy/ zamieszkania, oddziału terenowego z listy z prośbą o przyjęcie i kserokopią lub skanem dyplomu ukończenia psychologicznych studiów magisterskich.
    Wybierając oddział terenowy proszę zwrócić uwagę jaki jest jego obszar działania. Oddziały zakładowe ograniczają swoje działania tylko do jednego miejsca pracy, w którym pracują wszyscy członkowie). Oddziały międzyzakładowe skupiają członków z różnych zakładów pracy i mają określony obszar i na którym działają np. konkretne województwo. W razie wątpliwości proszę kontaktować się z danym oddziałem terenowym i dopytać czy możecie Państwo zostać jego członkiem.
  3. Po otrzymaniu potwierdzenia ze strony członka zarządu wybranego oddziału terenowego informacji o przyjęciu, należy pobrać wniosek o przekazywanie składki członkowskiej ze strony i wypełnić go. Wypełniamy, uzupełniając dane naszego zakładu pracy oraz podany przez przewodniczącego danego oddziału terenowego numer subkonta bankowego oddziału trenowego. Wniosek składamy w dziale księgowości swojego zakładu pracy.

Jeżeli nie mamy stałego zatrudnienia lub utrzymujemy się z własnej działalności gospodarczej nie wypełniamy wniosku o przekazywanie składki. Postępujemy zgodnie z tym, co jest zapisane w Statucie OZZP  - obliczamy naszą składkę ( 1 % od minimalnego wynagrodzenia w gospodarce) i wysyłamy bezpośrednio na podane przez przewodniczącego wybranego oddziału terenowego subkonto bankowe.

Jeżeli wstępujemy do związku zawodowego, zawsze warto znać Ustawę o związkach zawodowych i Ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zarówno te ustawy jak i inne przydatne akty prawne są do pobrania na naszej stronie.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Deklaracja członkowska
Wniosek o przekazywanie składki
Statut OZZP

Klauzula informacyjna

 
©2022 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art