- Zarząd Główny PTP wraz Zarządem Krajowym OZZP angażują (odpłatnie i na podstawie umowy) odpowiednią kancelarię prawną, która za pomocą wszystkich dostępnych środków prawnych wywierałaby skuteczną presję na ministerstwo prowadzące sprawę ustawy o zawodzie psychologa. Kancelaria stanowiłaby stronę prawniczą przedsięwzięcia.
- Opowiedzenie się Zarządu Krajowego OZZP jako strony społecznej przedsięwzięcia, podejmującej działania społeczne wywierające skuteczną presję społeczną na ministerstwo prowadzące sprawę ustawy o zawodzie psychologa.
- Opowiedzenie się Zarządu Głównego PTP jak strony merytorycznej przedsięwzięcia, przedstawiającej stanowiska w kwestiach merytorycznych, uzgodnione z pozostałymi "udziałowcami" projektu (OZZP i kancelaria prawna).
- Przeniesienie projektu ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów z ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej do ministerstwa zdrowia.
- Zlecenie wskazanej kancelarii prawnej sporządzenie opinii prawnej w kwestii możliwości organizowania w obecnym stanie prawnym regionalnych izb psychologicznych
- Jeżeli opinia kancelarii wskaże na możliwość prawną organizowania regionalnych izb psychologicznych, wówczas ZG PTP oraz ZK OZZP wydadzą uzgodnione stanowisko obu organizacji postulujące działania na rzecz powołania regionalnych izb psychologicznych.
- OZZP podejmuje się skoordynowanych działań organizacji regionalnych izb psychologicznych.