KRS: 0000651609, NIP: 7272807677

Aktualności

Zarząd Krajowy przesłał uwagi sformułowane przez członków OZZP nt. społeczno-gospodarczej potrzeby włączenia kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie psychoterapii” do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Przedstawiciele OZZP Ewa Szcześnik-Bałuk i Wojciech Anczurowski uczestniczyli w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu Ustawy o wzroście nakładów na Ochronę Zdrowia do 6,8 % PKB do 2021 roku. Obywatelski projekt Ustawy został skierowany do sejmowej komisji zdrowia.

W spotkaniu z doradcą Ministra Zdrowia Radosławem Sierpińskim udział wzięły Katarzyna Sarnicka wiceprzewodnicząca ZK OZZP oraz Aleksandra Bednarska sekretarz ZK OZZP. Tematem spotkania była współpraca OZZP z MZ w zakresie poprawy warunków pracy psychologów, wykonujących świadczenia medyczne w służbie zdrowia. Na spotkaniu złożono pismo do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego, dotyczące najistotniejszych problemów psychologów zatrudnionych w ochronie zdrowia.

Uczestniczył Piotr Ullman.

Przedstawiciele OZZP - przewodniczący Sławomir Makowski oraz wiceprzewodnicząca Katarzyna Sarnicka, reprezentowali związek podczas negocjacji na spotkaniu Porozumienia Zawodów Medycznych w Warszawie. Negocjacje zakończono przyjęciem wspólnego stanowiska odnośnie zmian w Ustawie z dnia 08.06.2017 o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych ( Dz.U.2017 poz.1473). Szczegóły.

Znajdź nas na Facebooku

©2020 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art