KRS: 0000651609, NIP: 7272807677

Ogłoszenia

Konsultacje projektu ustawy o zawodzie psychologa z lat 2010-2015

Przedstawiamy Państwu do konsultacji treść projektu Ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów, który powstał w latach 2010-2015 wraz z listem Pani Przewodniczącej PTP Małgorzaty Toeplitz - Winiewskiej dotyczącym załączonego projektu. OZZP planuje modyfikacje tego projektu, a być może naprawdę istotne zmiany. Przedstawiony projekt jest sprzed paru lat. Chcemy ponowić konsultacje i zgodnie z aktualnymi potrzebami wszystkich psychologów stworzyć projekt ustawy nowoczesnej, takiej regulacji prawnej, która będzie nam służyć przez następne lata i będzie na miarę XXI wieku. Czekamy na Państwa merytoryczne uwagi dotyczące tego ważnego dla całego środowiska aktu prawnego. Proszę przesyłać je na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo,

Mija 13 lat od "wejścia w życie" i 17 lat od uchwalenia ustawy o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów i jak wszyscy dobrze wiemy nadal brak pełnej prawnej regulacji naszego zawodu. Polskie Towarzystwo Psychologiczne udostępnia Ogólnopolskiemu Związkowi Zawodowemu Psychologów do dyskusji wstępny projekt zapisów nowej ustawy, o którą wspólnie trzeba będzie zawalczyć.

Sadzę, że trzeba i warto podjąć dyskusję nad dotychczas opracowanymi przez ostatnie 3 lata propozycjami zapisów nowej ustawy.

Przesyłam Wam wstępny projekt, który powstawał w 2010 roku (w ramach prac grupy psychologów zaproszonych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej z różnych stowarzyszeń), a następnie modyfikowany poprzez formułowanie w 2015 roku Założenia do ustawy.

Projekt ten może być podstawą do naszej refleksji, co i w jaki sposób powinno znaleźć się w tym akcie prawnym regulującym ogólnie wykonywanie naszego zawodu.

Czekam na uwagi do końca października. Chciałabym ich zestawienie przedstawić na ostatnim w kadencji posiedzeniu Zarządu Głównego 7 listopada oraz opublikować na naszej stronie internetowej.

Z poważaniem
Małgorzata Toeplitz - Winiewska
Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Projekt ustawy o zawodzie z lat 2010-2015

Znajdź nas na Facebooku

©2020 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art