KRS: 0000651609, NIP: 7272807677

Ogłoszenia

Trwają konsultacje wniosku o włączenie kwalifikacji rynkowej "Diagnozowanie preferencji zawodowych z wykorzystaniem testów psychologicznych na rzecz wyboru lub zmiany ścieżki zawodowej" do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK). Merytoryczne uwagi prosimy kierować do dnia 31.05.2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pismo MRPiPS
Wniosek o włączenie kwalifikacji
Formularz konsultacji

Trwają konsultacje wniosku Fundacji Wspierania Rozwoju Społecznego "Leonardo" o włączenie kwalifikacji Asystenta Zdrowienia do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Merytoryczne uwagi prosimy kierować do dnia 13.03.2019 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pismo MZ
Wniosek o włączenie kwalifikacji
Formularz konsultacji

Trwa opiniowanie projektu ustawy Ministra Przedsiębiorczości i Technologii o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. Art. 60 (str. 35) opiniowanego projektu dotyczy zmiany w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2019 r., poz. 341) w zakresie badań medycyny pracy pracownika administracyjno-biurowego, kierującego pojazdem w ramach obowiązków służbowych. Zachęcamy do przesyłania stanowisk do 13.04.2019 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Opiniowany dokument
Szablon do zgłaszania uwag

Szanowne Koleżanki i Koledzy Psycholodzy,

jest szansa na nową ustawę o zawodzie psychologa! W listopadzie 2018 r w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapadła decyzja o podjęciu prac nad nową ustawą o zawodzie psychologa, która ma zastąpić aktualnie obowiązującą. OZZP opracował ankietę, w której sprawdza oczekiwania i potrzeby środowiska psychologów w tym względzie. Gorąco zachęcamy wszystkich psychologów, bez względu na branżę, w której pracują i status zawodowy do wypełnienia ankiety i rozsyłania jej do wszyskich, znanych przedstawicieli zawodu. Dane zbieramy do 30.06.2019 r.

Przedstawiamy Państwu raport z badań ankietowych, dotyczących sytuacji zarobkowej psychologów, pracujących w ochronie zdrowia wraz z infografikami obrazującymi wyniki badania. Raport został przekazany Ministrowi Zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu podczas styczniowego spotkania ze związkami zawodowymi.
Raport - całość
Slajd_1 - liczba miejsca pracy psychologów
Slajd_2 - liczba godzin pracy psychologów
Slajd_3 - tygodniowe obciążenie pracą
Slajd_4 - zarobki - umowa o pracę
Slajd_5 - wynagrodzenie a kwalifikacje - umowa o pracę
Slajd_6 - średnie wynagrodzenie brutto - umowa o pracę
Slajd_7 - zarobki - kontrakt
Slajd_8 - średnia stawka godzinowa brutto - kontrakt

Szanowni Państwo,
21 stycznia 2019 roku OZZP będzie na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia, dotyczącym zarobków w ochronie zdrowia. W związku z tym stworzyliśmy krótką, anonimową ankietę dotyczącą zarobków psychologów w ochronie zdrowia. Zachęcamy do jej wypełnienia. Prosimy o przesyłanie powyższego linku do wszystkich znajomych psychologów pracujących w tej branży, by mogli wziąć udział w badaniu. Mamy nadzieję, że dzięki wynikom ankiety będziemy mogli zebrać szacunkowe dane na temat zarobków psychologów w ochronie zdrowia i przedstawić je w MZ.

©2019 Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów. All Rights Reserved.
Designed By Fer Art